Середа, 24.04.2024, 18:14

Головна » 2009 » Липень » 29 » GCompris
GCompris
16:52

Останні декілька років вчителі, батьки і психологи сперечаються cтосовно того чи необхідно привчати дітей до комп'ютера. І яким чином це робити, якщо звичайно робити, і в якому віці слід починати навчати дітей комп'ютеру. Програмісти ж не замислюються над цим, вони просто створюють програми для дітей, і не просто програми, а навчальні програми та цілі програмні пакети. Невідомо, що змусило французького програміста Бруно Кудуїна почати створювати програмний пакет Gcompris (вимовляється «ж компрі» від фр. j'ai compris «я зрозумів!») - але цей пакет став справжнім подарунком не тільки для дітей, але і для їх батьків! Це барвистий набір задач, що зрозумілі дітям від 3 до 8 років - задач, вирішення яких навчить поводитися з клавіатурою і мишею, читати, малювати, в захоплюючій формі пояснить основи природничих наук (математика, фізика, географія) і запропонує деякі популярні ігри. Звернути на Gcompris увагу варто вже з тієї причини, що силами українських учасників цього проекту виконаний переклад українською мовою. До складу комплекту Gcompris входять програми для навчання дітей читанню, математики, вивчення комп'ютера, і тому подібне, а так само просто декілька розважальних програм. Всі завдання є не просто підручниками, а справжні ігри, тим більше, що всі вони барвисто оформлені і мають музичний супровід.
  Програми з пакету Gcompris виглядають достатньо продуманими і збалансованими. До того ж вони розподілені не тільки тематично, але і по ступеню складності. Найпростіші, розраховані на зовсім маленьких користувачів, відмічені однією зірочкою, важчі - двома, і найважчі - трьома зірочками. Наприклад, в розділі математики найпростіші вправи - це вправи по підрахункам і класифікаціям предметів, до другої категорії відносяться вправи з вагами, а складання і вирішення простих рівнянь - це найскладніші математичні завдання. При вдалому розв’язку задачі перед вашою дитиною з'явиться всміхнена квіточка або клоун, а при помилці - сумний. Якщо малюкові не справитися з якою-небудь вправою, то він може клацнути по кнопочці з рятувальним кругом і отримати підказку. На даний момент Gcompris пропонує більше 100 програм і ще більше знаходяться у стадії розробки. GCompris безкоштовно розповсюджується під Linux.

Пакет GCompris
Презентація GCompris (rar, 1,7 Мб)
Ілюстрація презентації GCompris (rar, 4,7 Мб)
Презентація GCompris (50 програм) (rar, 1,3 Мб)