Мiй сайт
Четвер, 28.03.2024, 20:10
Приветствую Вас Гість | RSS
 
Главная Каталог статейРегистрацияВход
Меню сайта
Категории каталога
Мої статті [8]
Наш опрос
Оцініть сайт
Всього відповідей: 192
Главная » Статьи » Мої статті

Установка операційної системи Windows XP
Недосвідчені користувачі ПК абсолютно упевнені в тому, що встановити (переустановити) Windows здатна тільки людина, що має відповідну освіту і певний досвід. Ради цього вони готові на декілька днів здати комп'ютер в сервісний центр або за окрему платню запросити фахівця до себе.
В той же час, процес установки найпоширенішої операційної системи Windows XP (віддають перевагу близько 75% користувачів) настільки простий, що з цим завданням може справитися практично будь-яка людина, що відрізняє системний блок комп'ютера від монітора і уміє читати. Потрібно тільки не боятися спробувати зробити це хоч би раз самостійно. Та і чого боятися те: завдяки «живучості» сучасної комп'ютерної техніки, навіть найудачливіша людина з самимі-самимі «кривими» руками не зможе заподіяти непоправну шкоду комп'ютеру, не впливаючи на нього чисто фізично: не поливаючи водою, не штовхаючи ногами, не включаючи його в розетки з невідповідною напругою, не закриваючи вентиляційні отвори в системнике і ін. (установка (переустановлення) операційної системи цього не має на увазі). Цінна інформація, що зберігається на жорсткому диску комп'ютера, при грамотному підході до переустановлення теж не постраждає.
 
Мiнiмальнi системнi вимоги для Windows XP наступні:
- Процесор з частотою 300 МГц або вище.
- 128 МБ ОЗП або більше.
- 1,5 ГБ вільного місця на жорсткому диску.
- Відеоадаптер Super VGA з роздільною здатністю 800 X 600 або вище.
- Дисковід для компакт-дисків
- Клавіатура і миша.

Процес установки (переустановки) Windows XP умовно можна розділити на декілька етапів.

1.Підготовка

- Інсталяційний диск. Установка Windows XP здійснюється шляхом копіювання файлів операційної системи (ОС) на жорсткий диск комп'ютера (ноутбука) за допомогою спеціальної програми установки. Ці файли і програма знаходяться на інсталяційному CD Windows XP. Без нього встановити (переустановити) Windows не вийде. При покупці комп'ютера або ноутбука зі встановленою операційною системою, диск повинен поставлятися в комплекті до нього. Його можна також придбати окремо в спеціалізованих магазинах. Якщо Ви працюєте в офісі, організації або установі, де узяти інстеляційни диск Вам напевно підкажуть колеги, що займаються обслуговуванням комп'ютерів. Як правило, «компетентними» в цьому питанні також виявляються практично всі знайомі з числа працівників комп'ютерних магазинів. У будь-якому випадку, за наявності бажання роздобути цей диск не дуже важко. 

До диска повинен додаватися також реєстраційний код для копії Windows (п'ять груп по п'ять символів). Код може бути надрукований на самому інсталяційному диску, на його упаковці або у файлі, що зберігається на диску. Його краще переписати на листок паперу (при цьому важливо не помилитися).


- Працездатність CD-привода і інсталяційного диска. Не менш важливим елементом для установки (переустановлення) операційної системи є працездатний CD-привод комп'ютера. Необхідно переконатися також і в працездатності інсталяційного диска Windows. Якщо один з цих компонентів пошкоджений, може виникнути ситуація, коли стара система вже буде «знесена» а нову поставити не вдасться, оскільки програма установки не зможе прочитати з диска необхідні дані. Зробити це можна шляхом копіювання всіх файлів з інсталяційного диска в будь-який логічний розділ жорсткого диска комп'ютера. Якщо копіювання завершилося без помилок, швидше за все привід справний і CD не пошкоджений. 

Якщо Ви встановлюєте Windows «з нуля» (на комп'ютері взагалі немає ніякої ОС або стара система «померла» зовсім), перевірити працездатність інсталяційного диска і приводу у такий спосіб не вийде (та і сенсу перевіряти немає - втрачати те все одно нічого).


- Драйвера. Окрім інстеляційного диска Windows, для успішної установки (переустановлення) системи потрібні також диски з драйверами до устаткування, встановленого на машині. Як правило, такі диски поставляються в комплекті з комп'ютером (якщо він продавався в зібраному вигляді) або з кожною «залізкою», наприклад, принтером, сканером тощо. Їх працездатність теж бажано перевірити вказаним вище способом. 

Краще всього викачати «найсвіжіші» драйвера для чіпсетів материнської плати, відеоадаптера, звукової карти, TV-тюнера, мережевої карти і інших складових частин комп'ютера з сайтів їх виробників. На худий кінець, якщо на комп'ютері вже встановлена операційна система Windows XP, перед її переустановленням необхідні драйвера можна «витягнути» із старої ОС, скориставшись програмою Driver Genius. (Викачайте, встановіть і запустіть програму, включіть сканування (натисніть «start scan»), потім натисніть «Back Up Drivers». Далі тиснемо «Next», потім кнопку «Browse.». У меню, що відкриється, указуємо шлях для збереження тек з драйверами, тиснемо «Next» і чекаємо завершення збереження. У вказаному місці буде створена тека «Driver Backup.» зі всіма необхідними драйверами).


- Збереження інформації. При установці операційної системи «з нуля» на чистий жорсткий диск, питання про збереження інформації не актуальне. У разі переустановлення, перед її початком необхідно поклопотатися про збереження що знаходиться на жорсткому диску комп'ютера цінної інформації. У комп'ютері є один або декілька жорстких дисків («вінчестерів»), простір яких віртуально розділяється на розділи - логічні диски. Отримати уявлення про дисковий простір вінчестера і його розділенні на логічні диски можна зайшовши в «Мій комп'ютер» (двічі клацніть лівою кнопкою мишки по відповідному ярлику на робочому столі або зайдіть в меню «Пуск» і виберіть розділ з однойменною назвою). Якщо навести курсор мишки на будь-який з логічних розділів, з'явиться віконце з інформацією про його повний об'єм і вільне місце, що залишилося. Сукупність повних об'ємів всіх логічних дисків відповідає дисковому простору вінчестера (вінчестерів) комп'ютера. В процесі переустановлення буде можливість перерозподілити дисковий простір жорсткого диска (дисків) між логічними розділами а також змінити кількість останніх. При цьому інформація, що зберігається в змінних логічних розділах, буде втрачена. Якщо Ви не плануєте змінювати конфігурацію окремих логічних дисків, що знаходяться на них дані збережуться. У зв'язку з цим цінні файли, що зберігаються на змінних дисках, потрібно скопіювати на знімні носії («флешку», портативний вінчестер, Cd/dvd-r/rw і др), інший комп'ютер або ж на незмінний логічний розділ (при цьому обов'язково запам'ятаєте його назву, навіщо - зрозумієте потім). Сюди ж потрібно скопіювати теку з драйверами, «витягнутими» із старої операційної системи за допомогою Driver Genius (див. вище). 

При ухваленні рішення про спосіб розділення (або необхідності переразделенія) вінчестера на логічні розділи потрібно враховувати, що оптимальний розмір диска C, на який за умовчанням встановлюється Windows, повинен складати 7-10 GB. Простір жорсткого диска, що залишився, можна буде розділити на будь-яку кількість логічних розділів (на вибір користувача). 

Хочу звернути увагу, що вся інформація, яка зберігається на «Робочому столі» і в теці «Мої документи», фактично знаходиться на диску З!!! Тому якщо там є цінні файли, їх також слід скопіювати в «надійне місце».

Отже, якщо в наявності є працездатний «інстеляційний» диск Windows XP з реєстраційним кодом, справний CD-привод, носій з необхідними драйверами і цінна інформація вже збережена, можна приступати до установки (переустановленню) операційної системи.


ДАЛІ ЧИТАЙТЕ ЗА АДРЕСОЮ - http://www.chaynikam.info/wininstal.html



Источник: http://www.chaynikam.info
Категория: Мої статті | Добавил: soft100 (06.12.2009) | Автор: Андрій Кузьменко
Просмотров: 1810 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
13.01.2024
1. wiviask [Матеріал]
<a href=http://propec.lol>propecia on sale</a> Monitor Closely 1 isoproterenol and chlorothiazide both decrease serum potassium

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz