Escuela
Неділя, 27.05.2018, 20:39
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файловРегістраціяВхід
Меню сайта
Категорії каталога
Мои файлы [9]
Диски [1]
Навчаючі системи інтерактивного характеру
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 181
Головна » Файли » Мои файлы

Представлення інформації в ЕОМ
[ ] 15.09.2008, 12:31
 

Ця програма написана для ілюстрації фундаментального теоретичного положення про те, що всяка інформація представляється в комп’ютерi в двіковій формі. Вона може бути корисна в будь-якому загальноосвітньому курсі, де розглядаються питання представлення інформації.

 

Центральне вікно представляє собою умовну двійкову матрицю інформації, а довкола якої дана інформація перетворюється відповідно в числа, текст, а також чорно-білу і кольорову графіку. Суміщення усіх цих вікон, на мій погляд, дуже наочно показує, що в пам'яті комп'ютера не існує принципової різниці між збереженими там різними типами інформації: будь-який набір нулів і одиниць може бути інтерпретований і як число, і як текст, і як графіка.

 

Програма дозволяє редагувати вміст будь-якого  вікна і спостерігати зміни, що відбуваються при цьому в решта вікон. Наприклад, можна редагувати двійкову матрицю і бачити, як вона розшифровується в кожному з вікон. А можна, навпаки, вводити числа, текст або створювати найпростіший рисунок і проаналізувати одержаний двійковий набір.

 

Таким чином, ми можемо показати учням як представляється в пам'яті комп'ютера конкретне число або буква, який вигляд двійковий образ кольорового рисунка, скільки пам'яті потрібно для збереження кожної його точки і всього рисунка в цілому і т.д.

 

Для зручності сприйняття двійкова матриця "розшивається" на окремі блоки в залежності від використаного режиму: по 8 біт при роботі з текстом і по 4 - при розгляду 16-колірної графіки. До програми вмонтована довідникова таблиця з кодування символів і кольорів, калькулятор для переведення чисел з десяткової системи в двійкову і навпаки.

 

Програма: Представлення інформації в ЕОМ

Автор: Єрьоміна Є.О.

Мова інтерфейсу: російська
 
Категорія: Мои файлы | Додав: escuela
Переглядів: 5148 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/2 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайта
Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz